4 items tagged "اطفاء حریق FM200 با برند Pyrochem "

 • اطفاء حریق FM200

  مشاهده زیر مجموعه

 • تجهیزات اطفای حریق اتاق سرور

  تجهیزات اطفای حریق اتاق سرورروش پيشگيري با پيدا كردن سريع مشخصه هاي آتش در فضا شروع شده و با اطفاء و خاموش كردن آتش پايان مي پذيرد. استفاده از سيستم هاي كشف سريع دود كه به عنوان يك سيستم فعال عمل مینمایند يكي از راه حلهايي مي باشد كه مهندسين براي جلوگيري و گسترش حریق در اتاق های سرور و دیتا سنترها بعنوان پیش نیاز طراحي مي نمايند.

  از معایب استفاده از سیستم های (Passive Optical Smoke Detection) این نکته حائز اهمیت است که به دلیل عمیق بودن نوع حریق تشکیل شده در مداراتPCB رک های سیستم اتاق سرور و دیتا سنتر ها ، استفاده از تجهیزات فوق که معمولاً در سقف اتاق های سرور نصب می گردیده پیشنهاد نمی شود و این به دلیل زمان زیادی است که صرف تشخیص دود شده و بطور کل طولانی شدن این پروسه خود عامل ایجاد خسارت های بیشتر و در نهایت تخریب هر یک از بوردها خواهد بود.

  در روش های جدید از نوعActive از يك سيستم مكنده دود استفاده مي شود. اين سيستم توسط لوله هايي متصل به آن و سوراخ های که با مشخصات خاص روی هر کانال ((لوله)) تعبیه شده ، هوای محیط را در هر لحظه توسط سوراخ های مذکور به داخل خود مکش نموده و از آنها نمونه برداری می نمايد .

  این نمونه برداری ذرات بسیار ریز دود اندازه ای در حدود 0.005Obs/m را در هر نقطه اي كه درحال تولید باشد بواسطه محفظه لیزر تشخیص داده و از طریق كابلهاي ارتباطي به پنل اعلام حریقی که کنترل آن را به عهده دارد انتقال مي دهد و آژیر یا فلاشر متصل به آن اعلام خطر می نماید. سیستم های مذکور به ایر سمپلینگ یاAirSampling Smoke Detection Apparatus معروف هستند.
  طراحي لوله ها در فضاهاي اتاق های سرور (
  Server Room) و يا دیتاسنتر ها (Data Center) به چند صورت مي باشد. اين لوله ها جهت مكش هوای داخل محیط و جریان هوای در گردش داخل رک، هم مي توانند در سقف و هم در مجاورتRack و يا نيز با اتصال به لوله هاي قابل انعطاف به داخلRack و يا حتيUPS هدايت شوند.

  با اين كار بجاي انتظار براي رسيدن دود به سقف، در همان لحظه ای كه دود توليد گرديده است آژیر اعلام حریق در مرحلهPre-Alarm به صدا در خواهد آمد. در این حالت دود حتی در مرحله ای که تولید میشود و بصورت نامرئی است نیز توسط سیستم تشخیص داده میشود . در مراحل بعد به مرور گذر زمان و اضافه شدن به حجم دود تولید شده سطح آلارم های بالاتر اعم ازAlarm 1 وAlarm 2 و در نهایت سیگنالAction برای اعلام نهایی و یا تخلیه اطفاء توسط سیستم ارسال خواهد شد.

  اطفای حریق اتاق سرور

  افزايش دما ، اتصال كوتاه در مدارهاي الكترونيكي يا تجهيزات تامين برق و مصرف جريان بيش از حد مجاز را مي توان از عوامل ايجاد آتش در اتاق سرور يا مراكز داده نام برد. با توجه به حساس بودن تجهيزات شبكه و كامپيوتر و تخريب آنها در دماي بيشتر از حد مجاز حتي در حاليكه آتش به تمام نقاط سرايت نكرده باشد، امكان سوختن قطعات الكترونيكي تجهيزات بسيار زياد است. از آنجا كه در اتاقهاي
  Server و مراكز داده يا همانData Center از انواع كابل به مقدار بسيار زياد استفاده شده و چون كابلها بصورت مستقيم به ديگر تجهيزات در فواصل دور از هم نيز متصل مي گردند لذا آتش با سرعت بسيار زيادي قابل گسترش مي باشد.
  براي جلوگيري از وقوع حريق بواسطه كابلها، بهتر است از دتكتورهاي خطي حرارتي-
  Linear Heat Detector- استفاده كرد. كابلها اصولاً در كف اتاق هاي سرورServer و بر روي سيني هاي كابل قرار مي گيرند. دتكتورهاي خطي نيز پس از محاسبات لازم مهندسي بر روي كابلهاي شبكه كامپيوتري بصورت سينوسي بر روی سینی های کابل خوابانده مي شوند.
  حال اگر در هر نقطه از كابلهاي شبكه حرارت بصورت غير مجاز افزايش يابد، دتكتورهاي خطی یا همان
  LHD حرارت را بصورت مستقيم حس نموده و سيگنالي را به پنل اعلام حريق فرستاده تا كاربران مربوطه جهت جلوگيري از افزايش دما اقداماتي را انجام دهند.

   

  اطفای حریق اتاق سرور

  طراحي متخصصين اين امر نه تنها در جلوگيري از وقوع حريق بلكه در اطفاء سریع آن نيز در نظر گرفته مي شود. چرا كه در همه شرايط امكان وقوع آتش و نيز گسترش آن در اتاقهاي سرورServer و مراکز پایگاه داده یا
  Data Center وجود دارد. لذا بهتر است در كنار يك سيستم اعلام حريق مناسب از يك سيستم اطفاء حريق نيز بهره برد. نكته قابل توجه آنست كه در اين فضاها نمي توان از سيستم اطفاء آبي استفاده كرد، چراكه اگر به هر دليلي حريق به وقوع بپيوندد و عمل اطفاء آبي صورت پذيرد كليه تجهيزات الكتريكي دچار آسيب جدي و يا از كارافتادن كامل آنها مي شود.

  پس در نتيجه سيستم اطفاء آبي توسطSprinkler كاربردي در اتاق های سرور و یا مراکز پایگاه داده ندارد.

  در سيستم اطفاء حريق اتوماتیک بسیاری از گازهاي موجود اعم از دی اکسید کربن یاCO2 كه بدلیل حذف کردن یک عامل مهم آتش یعنی اکسیژن عمل مي نمايد، بسيار براي انسان خطرناك بوده و باعث خفگی انسان مي شوند. لذا مي بايست از گازهاي هالوكربن (FM 200) و یاپایروژنآیروسل (Pyrogen Aerosol) به عنوان عامل اطفاء مناسب استفاده نمود.


  Halocarbons: HFC 125,HFC 227ea, HFC 123, FK-5-1-12

  http://tntgroup.ir/pe/images/sampledata/fm200-cylinder.jpg


  Inert Gases: IG01, IG100, IG55,IG541

  http://tntgroup.ir/pe/images/sampledata/fm200-cylinder.jpg

  Aerosols

  اطفای حریق اتاق سرور


  در مورد دو گروه اول يعني گازهاي
  HFC 125 وHFC 227 EA مي توان مقايساتي را به شرح ذيل ارائه نمود.

  HFC 125 نسبت بهHFC 227 EA:

  · داراي وزن كمتري مي باشد.

  · در يك حجم مساوي از فضا، مقدار گاز كمتري مورد نياز دارد.

  · از سرعت بيشتري جهت پخش گاز بهره مند مي باشد.

  · فضاي كمتري جهت نگهداري سيلندرها مورد نياز دارد.

  · از تجهيزات و ساختار فلزي كمتري جهت نصب استفاده مي شود.

  · جهت بكار گيري در پروژه هزينه كمتري پرداخت مي گردد.

  حال در زير به مقايسه گاز
  HFC 125 وInert Gas مي پردازيم تا به مزاياي بيشتري از گازHFC 125 پي ببريم.

  HFC 125 نسبت بهInert Gas:

  · داراي حجم متغير گاز در داخل سيلندرها مي باشد. به اين صورت كه حجم گازهايInert Gas در داخل سيلندر قابل تنظيم با فضاي مورد اطفاء نمي باشد.


  · داراي فشار عملكرد كمتري مي باشد. در
  Inert Gas فشاري معادل 200 بار جهت تخليه گاز نياز دارد در حاليكه اين عدد براي گازHFC 125 برابر 52 بار مي باشد.


  · از ادوات ارزانتر استفاده مي شود چرا كه تحمل فشار زيادي را نياز نداشته، از اين رو مواد مصرفي جهت ساخت تجهيزات جانبي اين سيستم داراي ضريب تحمل فشار كمتر و جنس فلزهاي مصرفي از ضخامت باريكتري استفاده گرديده است.

  · در يك حجم مساوي از فضا، تعداد سيلندرهاي كمتري (در حدود نصف) را مورد استفاده قرار مي دهد. پس در نتيجه فضاي كمتري را در پروژه اشغال مي نمايد.


  · هزينه نگهداري كمتري دارد. هزينه تعمير و نگهداري سالانه سيستم
  HFC 125 در حدود 3% هزينه تامين مي باشد در حاليكه اين هزينه جهت سيستم اطفاء با گازهايInert Gas در حدود 5% مي باشد.


  اما بهترین سیستمی که می تواند در اتاق های سرور (
  Server Rooms) مورد استفاده قرار گیرد گازهای پایروژن آیروسل (Pyrogen Aerosol) می باشد که در ذیل به مقایسه آن با گازهای فوق می پردازیم :

  . قابلیت اطفای کلیه کلاس های حریق

  .بدون نیاز به لوله کشی

  . بدون مخازن تحت فشار و امکان انفجار

  . غیر سمی و بدون کاهش سطح اکسیژن در هنگام اطفاء حریق

  . مانگاری بالا در محیط تا 1 ساعت جهت جلوگیری از شعله وری مجدد حریق

  . بدون ایجاد اثر خورندگی در دمای بالا

  . بدون ایجاد آسیب بر روی تجهیزات

  . کاملا دوستدار محیط زیست

  . دارای بیشترین ضریب تاثیر گذاری به نسبت حجم

  . بدون هیچگونه امکان نشتی ، چکه و افت فشار

  . هدایت الکتریکی صفر حتی در میدان های قوی

  . عدم تاثیر پذیری از لرزش و ضربه

  * جهت مشاوره رایگان با کارشناسان گروه فنی و مهندسی تارنمای طلایی جهت انتخاب یک سیستم اطفاء حریق مناسب برای اتاق سرور خود با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید.

  دفتر تهران : 22369188-021 و 22369243-021

  دفتر مشهد : 3-38480541-051

  {jathumbnail off}

 • سیستم اطفای حریق FM200

  سیستم های اطفا حریق FM200

  کارشناسان تارنمای طلایی آماده هرگونه ارائه مشاوره در خصوص سیستم های اطفا حریق اتوماتیک FM200 می باشند :

  هم اکنون با ما تماس بگیرید : 22369188 - 021 و 22369243-021 و 22368907 - 021 و 38480541 - 051

   

  معرفی اطفاء حریقFM200

  گاز FM200 به عنوان جایگزین هالونها در صنعت اطفا حریق عرضه شد و مشکلاتی را که هالونها برای محیط زیست ایجاد می کردند را ندارد، گازهای خانواده هالون پس از انتشار در محیط به دلیل پایداری بالا در لایه های بالایی جو نفوذ نموده و در قسمت بالایی جو اشعه های خورشید و کیهانی از قدرت بالایی برخوردار میباشند.(تارنمای طلایی) از جمله این اشعه ها می توان به اشعه ماوراء بنفش اشاره نمود. هالون ها تحت تاثیر اشعه ماوراء بنفش پایداری خود را از دست میدهند به عنوان مثال معروف ترین گاز خانواده هالونHalon1301 می باشد که به نامBromotrifluoromethane میباشد تحت تاثیر اشعه ماوراءبنفش پایداری ترکیب حاضر را از دست داده و پیوند عنصر برم با کربن موجود در ترکیب از هم می شکند و برم آزاد شده با اکسیژن ترکیبی در ازن واکنش میدهد، از این رو با شکسته شدن پیوند اکسیژن در ترکیب ازن لایه ازن مجود در جو دچار تخریب میشود.(تارنمای طلایی) گاز FM200 جایگزین شده دارای پایداری همانند هالونها میباشد و نسبت به تجزیه پذیری در لایه های بالایی جو و واکنش با ازن موجود در جو مقاوم مقاوم میباشد و فرمول شیمیایی آن 1,1,1,2,3,3,3-Heptafluoropropane می باشد، از ویژگی های FM200 میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

  گاز FM200 به عنوان جایگزین هالونها در صنعت اطفا حریق عرضه شد و مشکلاتی را که هالونها برای محیط زیست ایجاد می کردند را ندارد، گازهای خانواده هالون پس از انتشار در محیط به دلیل پایداری بالا در لایه های بالایی جو نفوذ نموده و در قسمت بالایی جو اشعه های خورشید و کیهانی از قدرت بالایی برخوردار میباشند. از جمله این اشعه ها می توان به اشعه ماوراء بنفش اشاره نمود.(تارنمای طلایی) هالون ها تحت تاثیر اشعه ماوراء بنفش پایداری خود را از دست میدهند به عنوان مثال معروف ترین گاز خانواده هالونHalon1301 می باشد که به نامBromotri fluoro methane میباشد تحت تاثیر اشعه ماوراءبنفش پایداری ترکیب حاضر را از دست داده و پیوند عنصر برم با کربن موجود در ترکیب از هم می شکند و برم آزاد شده با اکسیژن ترکیبی در ازن واکنش میدهد، از این رو با شکسته شدن پیوند اکسیژن در ترکیب ازن لایه ازن مجود در جو دچار تخریب میشود.گاز FM200 جایگزین شده دارای پایداری همانند هالونها میباشد و نسبت به تجزیه پذیری در لایه های بالایی جو و واکنش با ازن موجود در جو مقاوم مقاوم میباشد.و فرمول شیمیایی آن 1,1,1,2,3,3,3-Hepta fluoro propaneمی باشد، از ویژگی های FM200 میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

   

  ساختار گاز fm200فرمول شیمیایی گاز fm200

  در برخورد سیال FM200 با چشم باید سریعا چشم را با آب گرم شست و حداقل به مدت 15 دقیقه چشم را باز نگه داشت، تا معاینه توسط چشم پزشک صورت پذیرد.


  بر اساس فاکتورهای طراحی ممکن است کپسول های FM200 در محیط حریق قرار بگیرند که در این حالت باید جهت خنک نگه داشتن کپسولها تدابیری در نظر گرفته شود. زیرا بر اثر حرارت بالای حریق احتمال انفجار کپسول ها وجود دارد.


  نحوه عملکردFM200 بر روی حریق


  گاز FM200 قابلیت اطفا در کلاس های حریق
  A,B,C,D,E را دارا میباشد و به طور گسترده در اطفا کلاسE که مربوط به تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی میباشد و نحوه عملکرد آن به صورت سیلابی در محیط تحت حفاظت میباشد و با پرکردن محیط تحت حفاظت و رقیق کردن اکسیژن محیط و نیز شکستن زنجیره حریق عمل اطفا را صورت میدهد، از آنجایی که گاز FM200 یک گاز گران قیمت میباشد لذا در مواردی که حجم کمی تحت پوشش باشد مقرون به استفاده میباشد.
  اجرای سیستم FM200 برای اتاق های سرور، اتاق کامپیوتر، دیتا سنتر و... نیاز به اجرای لوله کشی برای سایت مورد نظر میباشد که از جمله ملزومات دیگر اجرای این سیستم مهار کردن سیلندرها توسط براکت میباشد که به دلیل مسایل فنی و ویژگی گاز FM200 ،کپسولهای مورد استفاده باید در نزدیکی محل حریق و عمدتا در داخل اتاق سرور، اتاق کامپیوتر... قرار داده می شود .که از نواقص این سیستم به شمار می رود، همچنین از سایر تجهیزات مورد استفاده در این سیستم اطفا می توان به شیر برقی فعال ساز یا سیلندر فرمان دهنده جهت فعال شدن سیستم اطفا، شیلنگ های فشار قوی تخلیه و نازل های مخصوص برای تخلیه در محیط تحت حفاظت اشاره کرد.
  سیستم اطفا FM200 طراحی شده برای فعال شدن و وارد شدن به مرحله اطفا نیازمند فعال سازی سیستم توسط سیستم کشف و اعلام حریق دارد که این سیستم یک سیستم کنترل پنلی با تجهیزات مربوط به کشف حریق که به صورت کاشف دود، کاشف حرارت،کاشف دود و حرارت و شستی های دستی اعلام حریق، اطفا حریق(تخلیه کپسولها) و عدم اطفا حریق(عدم تخلیه کپسولها)میباشد.

   طراحی، اجرا، تست و نگهداری سیستم بر اساس استانداردNFPA میباشد کد مربوط به سیال FM200 مربوط به قسمتclean agent میباشد که کدNFPA 2001 مربوط به آن می باشد.

  سیلندرهای طراحی و ساخته شده و توسط کمپانیهای تولید کننده باید مطابق باD.O.T.Specification4BW500 یا 4BA500باشد.فشار گاز FM200 درون این کپسولها توسط شارژ گاز نیتروژن تا فشار 25 بار در دمای 21 درجه سانتی گراد تامین میگردد.

   

  نمونه سیلندر fm200

   

   شیرهای مورد استفاده در کپسول های FM200از جنس برنج می باشد که از مقاومت بالایی در برابر فشار برخوردار میباشد و همچنین از چکش پذیری بالایی برخوردار می باشد. شیرهای مربوط به سرسیلندرها دارای نشان دهنده فشار میباشد که در کنترل های دورهای کنترل فشار توسط این نشان دهنده صورت میپذیرد.

  شیر برقی fm200

   نازل های مورد استفاده در سیستم FM200 از جنس آلومینیوم می باشند که کمپانی سازنده باید دارای تاییدیهUL باشد و بر روی محصول شماره مربوط را چک نماید.


  تنوع نازلها به تعدادکمپانی های سازنده می باشد، به عنوان مثال تنوع نازل تولیدی بر اساس خروجی به 3 دسته تقسیم میشوند ، به این گونه که برای تخلیه 360 نازل با 4 سوراخ و برای تخلیه 180 نازل با 2 سوراخ و برای تخلیه 90 درجه نازل با 1 سوراخ تولید می شود.

   

  نازل های fm200

  سیستم لوله کشی برای حفاظت مکان مورد نظر باید مطابق با استانداردNFPA 2001 باشد و لوله ها باید از جنس آهن سیاه و یا گالوانیزه باشد.

  پروژه fm200

  نکته

  FM200نام یک محصول تجاری شرکت DuPontآمریکا می باشد که نام گاز اطفا کنندهHFC-227می باشد. این گاز خاصیت اطفا کنندگی بسیار بالایی را دارا می باشد که با توجه به اینکه کمپانیDuPontبرای اولین بار این گاز را معرفی کرد بیشتر عوام از نام اف ام 200 برای این گاز استفاده می کنند. شرکت هایی در دنیا اقدام به خریداری حق امتیاز استفاده از نام اف ام 200 برای محصولات خود کرده اند که از جمله این کمپانی ها PYROCHEMآمریکا می باشد که شرکت تارنمای طلایی نماینده انحصاری این کمپانی در ایران است و کلیه محصولات این شرکت توسط کمپانی اصلی DuPontتولید و ارائه می شود.

  تصاویر تعدادی از پروژه های اجرا شده توسط سیستم اطفای حریق fm200

   

  پروژه fm200  پروژه fm200  پروژه fm200  پروژه fm200

  {jathumbnail off}

  به این مطلب رای بدهید : {mainvote}

  اطفا حریق fm200 ، اطفای حریق fm200 ، اطفاء حریق fm200 ، اطفای fm200 ، گاز fm200 ، شارژ fm200 ، کپسول fm200 ، سیلندر fm200 ، ارزان fm200 ، کاربرد گاز fm200 ، سیستم اطفا حریق fm200 ، نگهداری fm200 ، تامین fm200 ، فروش fm200 ، خرید fm200 ، نصب fm200

 • معرفی تارنمای طلایی

  شرکت تارنمای طلایی ( سهامی خاص )  با همراهی جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاه در سال 1384 در اداره ثبت شرکتهای شهر مشهد تاسیس شد. موضوع فعالیت شرکت در زمینه ارائه خدمات اعلام حریق ، اطفاء حریق ، نظارت تصویری ، حفاظت پیرامون ، امنیت ساختمان ، واردات ، صادرات و همچنین مشاوره، طراحی ، فروش ، تامین و اجرا در کلیه زمینه های فوق می باشد.

  شرکت تارنمای طلایی دارای بیش از 20 پرسنل متخصص با رشته های تحصیلی مدیریت، برق، الکترونیک، عمران، صنایع، شیمی ، فیزیک و بازرگانی می باشد که تاکنون توانسته با استفاده از پرسنل تخصص و متهد خود بیش از 400 پروژه ملی و بین المللی را در زمینه سیستم های اعلام حریق ، اطفاء حریق و نظارت تصویری به مرحله اجرا در آورده و با موفقیت به پایان رساند. همچنین این شرکت هم اکنون دارای پنج دپارتمان بازرگانی ، فروش ، فنی ، اجرایی و آی تی می باشد.

  شرکت تارنمای طلاییبا بهره گیری از دانش روز و استفاده از استانداردهای جهانی نظیر NFPA ,BSوEN، ارائه دهنده راهکارهای مناسب به صورت کلید باز در پروژه های ملی و بین المللی است.

  این شرکت از بدو تاسیس همواره تلاش نموده با تکیه بر دانش فنی متخصصین خود به ارائه راه حل های مبتنی بر دانش فنی روز و مطابق با آخرین استاندارد های جهانی امنیتی و ایمنی تدوین شده ، بپردازد . استفاده از آخرین دستاورد های علمی و تکنولوژیک به همراه بالا نگه داشتن سطح علمی پرسنل و همکاری و تبادل اطلاعات با شرکتها و تولید کنندگان معتبر گامی مؤثر در راه ارائه سیستمهای پیشرفته بوده و نه تنها جایگزین بسیار مناسبی برای طرحها و سیستم های قدیمی و غیر استاندارد می باشد، بلکه بهترین روش جهت جلوگیری از هدر رفتن انرژی و کنترل مجموعه را در اختیار مهندسین، مدیران موسسات، سازمانهای تجاری اقتصادی صنعتی و خدماتی قرار داده است . استفاده از این امکانات موجب حذف و یا کاهش بسیاری از هزینه ها و نیز افزایش راندمان مدیریت می شود و توانائی مدیران را در زمینه برنامه ریزی و راهبری افزایش می دهد . آنچه پیش رو دارید چکیده ای از توان شرکت فنی و مهندسی تارنمای طلایی است.

  سیستم های اعلام حریق :

  • نماینده انحصاری تجهیزات اعلام حریق نوتیفایر آمریکا ( Notifier by Honeywell )در ایران
  • نماینده انحصاری تجهیزات اعلام حریق مالترون سنگاپور ( Multron )در ایران
  • نماینده رسمی فروش تجهیزات اعلام حریق SD3فرانسه در ایران

   

  سیستم های اعلام حریق از مهمترین ابزارهای حفاظتی و ایمنی بوده که می توانند از بروز فاجعه در هنگام حادثه جلوگیری نمایند . شرکت تارنمای طلایی نسبت به ارائه طیف گسترده ای از سیستم های اعلام حریق متناسب با نیازهای هر مجموعه ای بر اساس استانداردهای موجود اقدام می نماید که از استانداردهای مطرح این بخش میتوان استانداردهای ملی ایران ،ISOو NFPAرا نام برد.

  خدمات شرکت تارنمای طلایی را در زمینه سیستم های اعلام حریق می توان بصورت ذیل تقسیم بندی کرد:

  مشاوره خرید سیستم اعلام حریق مناسب مکان مد نظر با استفاده از استاندارد های جهانی

  طراحی مهندسی سیستم اعلام حریق مطابق با آخرین استانداردهای موجود و همگام با طراحی های اروپایی

  تامین تجهیزات اعلام حریق از بهترین برند های دنیا و با توجه به نیاز کارفرما بصورت مستقیم و بدون واسطه که کمترین هزینه را برای شما به ارمغان می آورد.

  اجرای سیستم های اعلام حریق با نظارت مستقیم کمپانی تولید کننده تجهیزات و مطابق با آخرین استاندارد ها جهانی

  "پرسنل شرکت تارنمای طلایی دارای گواهینامه تائید صلاحیت شده از کمپانی های معتبر تولید کننده سیستم های اعلام حریق از جمله نوتیفایر آمریکا و مالترون سنگاپور می باشند که این امر باعث شده سیستم اعلام حریق مجموعه شما بصورت کاملا تخصصی و توسط افراد متخصص در این زمینه اجرا شود"

  سیستم های اطفاء حریق :

  • نماینده انحصاری سیستم اطفاء حریق پایروژن ایروسل ( PyroGen Aerosol )در ایران
  • نماینده انحصاری سیستم اطفاء حریق FM200کمپانی تایکو آمریکا ( Tyco )در ایران
  • نماینده انحصاری سیستم اطفاء حریق FM200با برند HYGOODدر ایران
  • نماینده انحصاری سیستم اطفاء حریق FM200با برند Pyrochemدر ایران
  • نماینده انحصاری سیستم اطفاء حریق WaterMistکمپانی فوگجن اسپانیا ( FogGen )در ایران
  • نماینده انحصاری سیستم اطفاء حریق گازهای بی اثر ( IG55 )کمپانی Inertec55در ایران
  • نماینده انحصاری تجهیزات آتش نشانی و فوم کمپانی مالترون ( Multron )در ایران
  • نماینده انحصاری "HYGOOD Novec "1230در ایران

  اطفاء حریق مجموعه اقداماتی است که برای مقابله با آتش بوسیله خاموش کردن، کنترل و یا هدایت آتش‌های ناخواسته انجام می‌گیرد. اهداف آتش‌نشانی حفاظت از سلامت افراد، جلوگیری از آسیب به اموال و حفاظت از محیط زیست است. امروزه توصیه می شود در کنار یک سیستم اعلام حریققدرتمند از یک سیستم اطفاء حریق اتوماتیک نیز استفاده شود تا بتوان در جنگ با حریق بیشترین درصد موفقیت را کسب نمود. شرکت تارنمای طلایی با ارائه انواع راهکارهای مقابله با حریق این توانایی را دارد که انواع سیستم های اطفاء حریق آبی، گازی و فوم را با توجه به نیاز یک مجموعه و با توجه به مشخصات فیزیکی مکان تحت پوشش تامین نماید

  خدمات شرکت تارنمای طلایی را در زمینه سیستم های اطفاء حریق می توان بصورت ذیل تقسیم بندی کرد:

  مشاوره خرید سیستم اطفاء حریق مناسب مکان مد نظر با استفاده از استاندارد های جهانی

  طراحی مهندسی سیستم اطفاء حریق مطابق با آخرین استانداردهای موجود و همگام با طراحی های اروپایی

  تامین انواع تجهیزات اطفاء حریق از بهترین برند های دنیا و با توجه به نیاز کارفرما بصورت مستقیم و بدون واسطه که کمترین هزینه را برای شما به ارمغان می آورد.

  اجرای سیستم های اطفاء حریق با نظارت مستقیم کمپانی تولید کننده تجهیزات و مطابق با آخرین استاندارد ها جهانی

  سیستم های نظارت تصویری :

  • نماینده انحصاری تجهیزات نظارت تصویری ( دوربین مداربسته ) کمپانی دیسکاور ( DisCover )آمریکا در ایران
  • نماینده انحصاری تجهیزات نظارت تصویری HoneyWellدر ایران

  سیستم های نظارت تصویری به عنوان یک ابزار قدرتمند نظارتی ، امنیتی در ساختمان ها، سازمان ها ، ادارات و موسسات مختلف به کار گرفته می شود و توسط متخصصین این مجموعه طراحی ، اجرا و نگهداری می گردد. لازم به ذکر است که در طراحی هر سیستم آخرین استانداردهای مرتبط نظیر استانداردهای نصب، مدیریت و راهبری سیستم های نظارت تصویری (BS7958 ,BS EN50132-7)مد نظر قرار گرفته و اعمال می گردند.

  خدمات شرکت تارنمای طلایی را در زمینه سیستم های اطفاء حریق می توان بصورت ذیل تقسیم بندی کرد:

  طراحی،مشاوره، تامین و اجرای سیستم های نظارت تصویری آنالوگ و تحت شبکه

  طراحی و راه اندازی اتاق های کنترل نظارتی

  انتقال تصویر

  سیستم های کنترل تردد و کنترل دسترسی :

  این سیستم ها که مهمترین سیستم های طبقه بندی فضاها جهت اجازه دسترسی به افراد شناخته شده می باشند به طور گسترده در موارد گوناگون استفاده می گردند ، در طراحی این سیستم ها استاندارد ISO 17779:Section 9 (Access Control) , ISO 27002و سایر استانداردهای مرتبط مد نظر می باشند.

  از فعالیت های شرکت تارنمای طلایی در زمینه سیستم های کنترل تردد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  سیستم های مبتنی بر دانسته های فرد نظیر : رمز عبور ، شماره پین کد

  سیستم های مبتنی بر داشته های فرد نظیر : کارت مغناطیسی ، کارت هوشمند تماسی ، کارت هوشمند غیر تماسی ، کارت های( RF ( RFID

  سیستم های مبتنی بر فرد نظیر : سیستم های اثر انگشت ، سیستم های عنبیه ، تشخیص چهره

  امنیت ساختمان :

  امنیت ساختمان اشاره به ساخت و طراحی بنا بر اساس اصول امنیت فیزیکی داشته و در زمان طراحی و ساخت بنا و نیز بعد از اتمام بنا حائز اهمیت است ، مهمترین استانداردهای این بخش استانداردهای مهندسی ساختمان و استانداردهای امنیت فیزیکی می باشد. از جمله فعالیت های شرکت تارنمای طلایی در این زمینه می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  استانداردهای اتاق های کنترل امنیتی ، مدیریت مرکزی

  استانداردهای مراکز نگهداری اشیا حساس و داده های حساس

  استانداردهای کلی ساختمان نظیر ورودی ها ، پنجره ها ، راهروها ، پارکینگ ها

  استانداردهای تاسیسات ساختمان نظیر برق ، گاز ، سیستم تهویه

   

  سیستم های حفاظت پیرامون و تشخیص مهاجم

  سیستم های حفاظت پیرامونی با هدف شناسایی مزاحمین در مرزهای شناخته شده سازمان نظیر دیوار ها ، فنس ها و... و سیستمهای تشخیص مهاجم (دزدگیر) جت حفظ امنیت درونی یک مجموعه مورد استفاده قرار می گیرند به کار گرفته می شوند

  محافظت و تشخیص به وسیله فنس فعال و کابل فعال

  تشخیص به وسیله Active IR Beam

  تشخیص به وسیله PIR

   

  شبکه های کامپیوتری و انتقال داده :

  شبکه های کامپیوتری به عنوان بستری برای انتقال انواع داده امنیتی و غیر امنیتی یک بخش اساسی از سیستم های جامع امنیتی امروز به شمار می رود . با توجه به اهمیت این شبکه ها امنیت خود آنها یک اصل اساسی در طراحی و اجرا و کاریری آنها می باشد ، تقریبا کلیه سیستم های امنیتی امروزه تکیه بر سیستم های کامپیوتری دارند . در انواع سیستم های رایانه ای استانداردهای بسیاری موجود میباشد که هریک به نوبه خود حائز اهمیت است . مهمترین این استاندارد ها مجموعه استاندارد های ISO , IEEEو EIA/TIAمی باشند.

  از جمله خدمات شرکت تارنمای طلایی در این زمینه می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  مراکز کنترل یکپارچه و مراکز داده

  شبکه های کامپیوتری کابلی ، بیسیم ، فیبر نوری و لینک نوری

  امنیت اطلاعات و امنیت شبکه

  انتقال سیگنال از سایت های دور دست

  {jathumbnail off}

EasyTagCloud v2.8